polisa mieszkaniowa - sposób na zabezpieczenie swojego majątkuStatystyki pokazują, że coraz więcej osób decyduje się na wykupienie polisy mieszkaniowej zawierającej w sobie usługi assistance. Myślę, że większości z nas nie za wiele mówi taki pakiet, jednak postaram się wyjaśnić, na czym to polega i dlaczego warto zainwestować parę złotych, aby również zaopatrzyć się w taki dodatek do polisy. Towarzystwa ubezpieczeniowe już dawno zauważyły, że może to być bardzo dochodowy interes, a ludzie będą zainteresowani dodatkowymi usługami w ramach ubezpieczenia, dla przykładu mogę podać, iż na zachodzie Home assistance działa już od lat 80. i od tamtej pory zyskuje coraz więcej zwolenników.

Skupmy się teraz co obejmują owe usługi. Oczywiście oferta wszystkich towarzystw nie jest taka sama, jednak jest pula pewnych usług, które są dostępne u każdego z nich. Między innymi w pakiecie zawsze pojawia się elektryk, ślusarz, hydraulik, szklarz, informatyk oraz lekarz. Wydaje się to nieprawdopodobne, jednak każda awaria w mieszkaniu może zostać naprawiona w bardzo krótkim okresie i to w ramach ubezpieczenia. Nawet istnieje możliwość wezwania lekarza oraz przywóz wszystkich niezbędnych leków do miejsca zamieszkania. Niemal każdego tygodnia pojawia się jakaś nowa usługa w każdej ofercie, dlatego nie sposób zliczyć je wszystkie. Wydawać by się mogło to nieprawdopodobne, ale w ramach ubezpieczenia ktoś może za nas wyprowadzić psa, jeżeli będziemy zmorzeni przez chorobę lub wypadnie nam coś bardzo pilnego.

Co ciekawe składki na owe ubezpieczenie nie są zbyt wysokie, ponieważ wahają się od 30 do 300zł w zależności od zakresu usług, jakie się wybierze. Decydując się więc na pełną ofertę wraz z naprawą każdego urządzenia w domu zapłaci się nie więcej niż 300zł na rok. Większość towarzystwa ma przygotowany pakiet podstawowy, do którego klienci według własnych preferencji mogą dorzucać kolejne opcje wydające się im za przydatne. Podpisując umowę warto zwrócić uwagę na to jakie są limity kwotowe na wykonanie napraw oraz to, czy usługa zawiera tylko zorganizowanie pomocy czy też również opłatę za wszystkie działania fachowców.

Dodaj komentarz