W co inwestować w dzisiejszym świecie?Choć zasadniczo twierdzi się, że ludzie nie mają pieniędzy, nie mają oszczędności i żyją od pierwszego do pierwszego, to jest grono osób, które mają, i z czego oszczędzać i potrafią to robić. Jak oszczędzać pieniądze? Samo oszczędzanie już nie wystarcza. Choć nie odkłada się do skarpety, tylko na konto bankowe, ich oprocentowanie jest obecnie tak niskie, że zyski z nich są raczej marne. Gwarancję zysku dają niewątpliwie fundusze inwestycyjne. Fundusze obligacji czy szeroko rozumiane fundusze inwestycyjne są dobrym i skutecznym sposobem na pomnażanie oszczędności. Oferta funduszy jest naprawdę szeroka i odnaleźć się może w niej i potentat finansowy, i osoba posiadająca nieduże oszczędności. Wszystko zależy od kwoty, która chcemy zainwestować i stopnia ryzyka, jakie jesteśmy w stanie udźwignąć.

Fundusze inwestycyjne

Jeżeli nie boimy się ryzyka i dysponujemy dużą albo bardzo dużą kwotą pieniędzy najlepszym sposobem inwestowania będą fundusze inwestycyjne zamknięte. Ryzykowne, ale i dające możliwość dużego zysku. Dla mniej zdecydowanych i ostrożniejszych inwestorów bardziej wskazane są inne rozwiązania. Rodzaje funduszy inwestycyjnych, które powinni oni wziąć pod uwagę to fundusze otwarte. Parasolowy, stabilnego wzrostu czy zrównoważony to coś dla nich. Fundusze te nie są inwestycjami ryzykownymi. Jeśli nawet istnieje tu ryzyko utraty środków, to jest ono minimalne lub dotyczy tylko części środków. W zamian za to, zyski z takich inwestycji nie należą do największych. Są małe, ale prawie pewne. Trzeba im poświęcić zdecydowanie więcej czasu. Bez ponoszenia zbędnego ryzyka. \

Modele inwestowania

Nielubiący ryzykować, zdecydują się na mniejszy zysk, byle by mieć pewność, że nie stracą. Klika małych inwestycji być może przyniesie większy zysk, niż jedna ryzykowna inwestycja. Oferta funduszy inwestycyjnych jest bogata i jest na pewno dobrym sposobem na pomnażanie oszczędności. W miarę pewnym, sprawdzonym i dającym gwarancję zysku. Fundusze inwestycyjne to dobra lokata kapitału, służąca jego powiększaniu. Dlatego tez stale zyskuje on na popularności.

Dodaj komentarz