W jakie ubezpieczenia opłaca się inwestowaćW ofercie każdego ubezpieczyciela możemy znaleźć bardzo dużo wszelakich propozycji, ale nie wszystkie z nich są tak atrakcyjne jak to się wydaje na pierwszy rzut oka. Po głębszym zagłębieniu w umowie i wszystkich warunkach wychodzi na to, że bardzo ciężko byłoby odzyskać jakieś pieniądze w razie danego wypadku, o którym jest mowa w umowie.

Na pierwszą linię ognia pójdzie polisa posagowa, która przez wielu uznawana jest za hit. Sam jestem podobnego zdania, ponieważ pomaga ona wejść dziecku w dorosłe życie, a w przypadku śmierci któregoś z rodziców zapewnia ona dziecku regularnie wypłacaną rentę, która z pewnością ułatwi życie osieroconemu maluchowi lub nastolatkowi. Jest to poniekąd polisa ubezpieczeniowa, którą można zlikwidować w przypadku, gdy dziecko decyduje się na studia i potrzebuje pieniędzy albo bierze ślub.

Ubezpieczenia grupowe i nnw

Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla młodych rodziców, którzy od samego początku myślą o przyszłości swojego dziecka. Właściciele firm bardzo wysoko cenią sobie ubezpieczenia grupowe, które zapewniają im multum zniżek w przypadku ubezpieczenia dla kilkunastu lub więcej pracowników. Taka współpraca niesie korzyści dla obu stron transakcji, więc jest to kolejny niezbędny punkt w każdej ofercie. Częstym wyborem są również ubezpieczenia nnw, czyli od następstw niebezpiecznych wypadków, jest to najczęstszy wybór, jeżeli chodzi o rodziców małych dzieci w wieku szkolnym oraz studentów.

Ryzyko przy wątpliwych wypadkach

Dzięki takiemu zabezpieczeniu w przypadku złamania nogi, ręki lub innemu uszkodzeniu ciała rodzice dostaną odszkodowanie, które będzie miało zrekompensować straty poniesione na leczenie. Osobiście nie wyobrażam sobie, aby jakikolwiek rodzic nie zdecydował się na ubezpieczenie dziecka, gdyż byłaby to niedorzeczność z jego strony. Największym nieporozumieniem są według mnie ubezpieczenia na życie, które bardzo ciężko wypłacić w przypadku jakiegokolwiek wątpliwego wypadku, gdzie ktoś stracił życia. Firma ubezpieczeniowa za wszelką cenę będzie chciała się uchylić od wypłacenia odszkodowania wynoszącego nawet kilkaset tysięcy lub kilka milionów złotych.

Dodaj komentarz