W jakie ubezpieczenia warto inwestować?Każdy kierowca posiadający obowiązkowe OC może także do polisy dołączyć dodatkowe pakiety, które w przypadku powstania szkody zagwarantują mu wypłatę świadczeń. Niestety, mimo iż obecnie firmy ubezpieczeniowe oferują swoje produkty, na naprawdę dogodnych warunkach, to ze względów finansowych, wielu kierowców ubezpieczenie własnego pojazdu kończy tylko na tym obowiązkowym.

Cóż polisa OC i AC na pewno idą ze sobą w parze i niosą szereg korzyści, jednak wybór należy już do samego zainteresowanego. Często wiek auta ma także duże znaczenie, bo kierowcy nie chcą narażać się na dodatkowe koszty, skoro samochód ma już kilkanaście lat, tysiące kilometrów na liczniku a kilka dodatkowych rys powstałych na parkingu nie zrobi większej różnicy.

Polisa chroniąca w codziennym życiu

Istotną kwestią są nie tylko polisy obowiązujące na pojazdy mechaniczne, lecz także te chroniące w codziennym życiu. Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, polisa na życie, dożycie, dodatkowe pakiety ochronne na nieruchomość czy ubezpieczenie mieszkania mają również bardzo duże znaczenie. Z ankiet przeprowadzanych wśród szerokiego grona osób wynika, iż obecnie coraz bardziej cenione jest bezpieczeństwo, więc coraz chętniej zawierane są umowy ubezpieczeniowe, co oczywiście cieszy firmy, których na rynku nie brakuje. Nie mając rozeznania w tej dziedzinie bądź nie wiedząc, na który wariant się zdecydować warto umówić się na spotkanie z agentem ubezpieczeniowym, który doradzi, jak i pomoże wybrać najlepsze pakiety.

Spore zniżki

Na pewno wybierając kilka opcji naraz, będzie można liczyć na spore zniżki, bo niestety faktem jest, że dodatkowe i nieobowiązkowe ubezpieczenia kosztują sporo. Oczywiście można też uzyskać wiele cennych zniżek, na przykład kupując OC online, przy okazji można nabyć w tej samej firmie polisę na życie, jak i ubezpieczenie nieruchomości a taki pakiet już będzie powodem do zmniejszenia kosztów. Możliwości jest naprawdę wiele, trzeba tylko rozsądnie podejść do tematu i zastanowić się, co tak naprawdę jest ważne, życie i bezpieczeństwo czy pełen portfel i życie w ciągłym ryzyku.

Dodaj komentarz