Nie możemy mówić, że wykupywanie prywatnych ubezpieczeń posiada same zalety, bo tak nie jest. W rzeczywistości każde rozwiązanie, nawet to najlepsze, posiada też jakieś wady. Te wady mogą być co prawda nie współmierne do zalet, ale trzeba mieć świadomość, że istnieją, bo dzięki temu będzie można znacznie ograniczyć ich oddziaływanie i znaleźć takie wyjście, które sprawi, że będzie nam się po prostu lepiej żyło i będziemy jeszcze bezpieczniejsi.

Dobrowolne ubezpieczenie chorobowe posiada pewne wady, są one niewielkie, ale czujemy się w obowiązku, żeby o nich wspomnieć. Przede wszystkim za taką wadę można wziąć to, że za ubezpieczenie niestety trzeba będzie zapłacić. Koszt może być różny w zależności od wybranego pakietu. W jednych pakietach jest to kilkadziesiąt złotych, w innych kilkaset. Jednakże ta wada jest tylko pozorną wadą. W rzeczywistości potrzebę płacenie odczuwamy w rzeczywistości tak mocno dlatego, że większość ludzi sama nie płaci swoich ubezpieczeń.

Podstawowe wady prywatnych ubezpieczeń

Jeżeli dana osoba jest u kogoś zatrudniona, to pracodawca ma obowiązek odprowadzania składek, to natomiast skutkuje tym, że taka osoba nie odczuwa konieczności ich płacenia. Skoro sama nie musi tego robić i nie odczuwa tej straty pieniężnej, to prywatne ubezpieczenie medyczne jest dla niej w takiej sytuacji po prostu kosztem, który odczuje i tym samym może być to dla niej wada. Drugą wadą natomiast jest to, że takie ubezpieczenia działają trochę inaczej, niż zwyczajne. W publicznym ubezpieczeniu mamy dostęp do wszystkiego. W pakiecie są wszyscy specjaliści, badania laboratoryjne, leczenie ambulatoryjne i szpitalne. To natomiast sprawia, że mamy cały pakiet świadczeń. W prywatnym ubezpieczeniu nie dostajemy wszystkiego jednocześnie. Sami kompletujemy swoje świadczenia.

Różne warianty ubezpieczeń prywatnych

Jeżeli przykładowo chcemy mieć dobrowolne ubezpieczenie chorobowe, to za nie płacimy, ale w nim nie mamy leczenia szpitalnego albo dostępu do lekarzy jakichś bardzo wyszukanych specjalizacji. Żeby skompletować sobie całe ubezpieczenie, musimy złożyć kilka osobnych pakietów, z których mamy zamiar korzystać. Będzie to na przykład pakiet szpitalny, pakiet rehabilitacyjny, pakiet na refundację lekarstw, pakiet ambulatoryjny i tak dalej. Każdy z tych pakietów działa osobno, a wszystkie razem dają nam kompleksowe ubezpieczenie. Żeby jednak to wszystko odpowiednio działało, to musimy właściwie przemyśleć wszystkie pakiety i odpowiednio je dobrać. To natomiast dla niektórych osób może być właśnie wadą, jednakże taką bardzo delikatną i właściwie zmieniającą się w zaletę.

Dodaj komentarz