Warunki standardowej polisy na wyjazdNagła choroba czy kontuzja pod czas zagranicznych wczasów może przydarzyć się każdemu. By nie trzeba było martwić się, iż pomoc medyczna zrujnuje wakacje, gdyż pieniądze przeznaczone na ten cel pójdą na leczenie warto skorzystać z pomocy firm ubezpieczeniowych i na czas pobytu poza krajem wykupić polisę ubezpieczeniową. Wtedy wystarczy zadzwonić pod numer telefonu znajdujący się na niej i po prostu poinformować ubezpieczyciela o całym zdarzeniu.

Ubezpieczenie za granicą jest bardzo ważne, zwłaszcza w krajach, gdzie opieka medyczna jest bardzo droga, więc polisa powinna być zawarta przed podróżą. Tylko wtedy będzie można liczyć na wsparcie. W przypadku, gdy uraz jest niewielki i pomoc będzie udzielona jedynie ambulatoryjnie można samemu opłacić rachunek za taką usługę i rozliczyć się z firmą ubezpieczeniową już po powrocie do kraju.

Kwestie ubezpieczenia

Ignorowanie kwestii ubezpieczenia jest nierozsądnym posunięciem ze strony turystów, bo liczenie, iż nic złego się nie przytrafi, czasem może być zgubne. W sytuacji poważnego wypadku bądź nawet śmierci osoby, która posiadała ubezpieczenie, firma opłaci transport zwłok z powrotem do kraju, jego brak będzie skutkował natomiast tym, iż obowiązek opłacenia takich czynności spocznie na osobach najbliższych, a trzeba liczyć się z tym, iż nie będą to małe sumy. Jak widać, ubezpieczenie na wyjazd, nie powinno być bagatelizowane, bo konsekwencje jego braku mogą być wysokie. Według Rzecznika Ubezpieczonych kwota, na jaką opiewa polisa, nie powinna być niska.

Leczenie szpitalne

Racjonalną sumą będzie kwota pięćdziesięciu tysięcy. Jeśli jednak w grę będzie wchodziło leczenie szpitalne warto posiadać takie nawet na osiemdziesiąt tysięcy złotych. Mimo iż może wydawać się, że sumy ubezpieczeniowe wskazują, iż składka będzie droga, to w rzeczywistości dziennie wyniesie, jedynie kilkanaście złotych. Ogólnie rzecz biorąc, pieniądze nie powinny mieć tutaj znaczenia i nieistotne czy nabywa się ubezpieczenie narciarskie, czy jedynie podstawowy zakres ochrony, grunt, by w ogóle pomyśleć nad faktem ubezpieczenia się na wyjazd.

Dodaj komentarz