Ubezpieczenia na życie nie były w naszym kraju popularne. Ostatnio jednak sytuacja ta ulega zmianie, można zaobserwować, że w towarzystwach ubezpieczeniowych przybywa osób, które kupują polisy na życie. Wybierając je warto pamiętać o kilku ważnych sprawach.

 

Decyzja o wybraniu polisy na życie nie powinna być kwestią przypadku. Nasz wybór powinien być poprzedzony starannymi przemyśleniami. Pozwoli nam to uniknąć błędów związanych z wyborem. Określając swoje potrzeby uda nam się dopasować ubezpieczenie, które najlepiej je zaspokoi.

Różne rodzaje polis na życie

Zakres polisy na życie może być bardzo różny; dobra polisa powinna chronić nas przed różnymi zdarzeniami, które może nam przynieść los. W klasycznych polisach główny nacisk jest położony na zapewnienie ochrony na wypadek śmierci osoby ubezpieczonej. Są jednak i takie polisy, które mogą ochronić naszą rodzinę przed skutkami utraty pracy. Zakres ochrony możemy dopasować do swoich potrzeb, przyjmuje się, że im jest on szerszy, tym polisa lepiej spełni swoją rolę.

Jakie kwestie są dla nas najbardziej ważne?

Wybierając polisę musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, przed skutkami jakich zdarzeń chcielibyśmy chronić naszą rodzinę. Może najbardziej dla nas istotne jest zapewnienie rodzinie przynajmniej krótkiej stabilizacji finansowej na wypadek naszej śmierci? A może priorytetem jest dla nas zapewnienie sobie dodatkowych dochodów po przejściu na emeryturę, czy zabezpieczenie kredytu hipotecznego? To określenie naszych potrzeb jest konieczne, gdyż tylko wtedy, gdy je poznamy dopasujemy polisę do naszych wymagań.

Kiedy się ubezpieczyć?

Musimy pamiętać, że podejmując w pewnym wieku decyzję o wykupieniu ubezpieczenia na życie można zyskać bardzo niewiele. O zakupie polisy warto więc myśleć, kiedy jesteśmy jeszcze stosunkowo młodzi. Na wartość ubezpieczenia przekłada się zarówno stan zdrowia, jak też nasz wiek w chwili podpisywania umowy ubezpieczenia.

Długoletnie zobowiązanie

Ważne informacje na temat ubezpieczenia na życiePolisa na życie, którą zdecydowaliśmy się wykupić jest zobowiązaniem długoletnim. Zastanówmy się, czy damy radę opłacać składki.

Dodaj komentarz