Wybór firmy ubezpieczeniowej oraz rodzaju ubezpieczeniaZastanowienie się nad tym jaką dokładnie firmę ubezpieczeniową powinno się wybrać jest ważne zwłaszcza wtedy gdy kupujemy ubezpieczenie na życie lub polisę posagową. Takie ubezpieczenia wykupuje się na wyjątkowo długi okres czasu, niekiedy nawet kilkudziesięciu lat ( nawet polisa posagowa może być opłacana od momentu urodzenia dziecka do ukończenia przez niego 25 lat ), tak więc ważna jest stabilność takiej firmy.

Polecane są zwłaszcza firmy ubezpieczeniowe, które mają stabilną pozycję oraz działają na rynku międzynarodowym. Istnieje wtedy większa szansa na to że firma taka nie upadnie na przestrzeni lat, a nadal znajdować będzie się dobrej kondycji finansowej. Oczywiście polisa na dziecko może być dodatkowo zabezpieczona i n22a takie wypadki. Rodzice mają szansę wykupienia polisy ubezpieczeniowej dla swoich pociech, która będzie gwarantowana przez specjalny fundusz gwarancyjny podobny do bankowego.

Waloryzacja składek

Ważne jest aby w umowie znalazł się zapis o ewentualnej waloryzacji składek oraz zgromadzonego kapitału. W dobie kryzysu ryzyko ponownego pojawienia się hiperinflacji nie jest wcale takie małe, poza tym wartość waluty może się zmienić w przypadku gdy wprowadzone zostanie w naszym kraju euro, jeśli oczywiście do tego dojdzie. Wydaje się to odległą przyszłością, ale jeśli wykupuje się ubezpieczenie rodzinne na wyjątkowo długi okres czasu to należy mieć także i to na uwadze w swoich planach.

Ubezpieczenia indywidualne

Specjalne programy oszczędnościowe oraz polisy posagowe mogą jednak nie każdemu się podobać. Wymagają opłaty dosyć wysokich składek, z których skorzystać można będzie dopiero po bardzo długim czasie. Może być to sensowna inwestycja pieniędzy, jednak nie każdego taka forma inwestowania kapitału przekonuje. Na drugim biegunie mamy więc ubezpieczenia indywidualne, które chronią nas od razu, a nie dopiero po upływie określonego czasu. Są to dodatkowe ubezpieczenie medyczne, oraz ubezpieczenie chorobowe, które pozwala na korzystanie z porad lekarzy, wykonywanie badań profilaktycznych oraz różnych zabiegów, na ogół jednak tylko ambulatoryjnych. Pełna ochrona zdrowotna dostępna jest w najlepszych pakietach ubezpieczeniowych.

Dodaj komentarz