Wybór ubezpieczeniaNie ma chyba osoby, która nie lubi oszczędzać. Współcześni ludzie gonią za pieniędzmi i chcą oszczędzać najlepiej na wszystkim, na czym się da. Są niestety dziedziny życia, na które nie powinno się żałować pieniędzy. Przykładem może być ludzkie życie i bezpieczeństwo.

Internet pęka w szwach od ogromu ofert firm ubezpieczeniowych, które swoją drogą mnożą się jak grzyby po deszczu. Konkurencja jest tak ogromna, że przerzucają się one kusząco niskimi składkami, pakietami i elastycznością ofert. Sprawa jest najlepiej widoczna przy ubezpieczeniach komunikacyjnych.

Atrakcyjne Pakiety

Najczęściej występującą zagrywką jest rozwiązanie pakietowe. Można wykupić OC i AC w pakiecie dużo taniej, niż jakby płacić oddzielnie. Co więcej w gratisie otrzymuje się podstawową usługę Assistance, którą za niewielką dopłatą można rozszerzyć. Zanim jednak wybierze się najtańszą ofertę, warto skorzystać z internetowej porównywarki, nazywanej niekiedy kalkulatorem i zbadać, czy przypadkiem nie warto dopłacić nieznacznie więcej, a mieć jeszcze szerszy zakres usługi. Istnieje także szereg ubezpieczeń dodatkowych jak polisy NNW, ubezpieczenia turystyczne czy rodzinne. W okresie zimowym i wakacyjnym wzięciem cieszą się ubezpieczenia narciarskie. W zależności od możliwości finansowych i zapotrzebowania każdy może ubezpieczyć, co tylko zechce, a ubezpieczyć można wszystko!

Co powinniśmy ubezpieczyć

Ubezpieczyć można mieszkanie, ale również i poszczególne elementy jego wyposażenia. Podobnie jest w przypadku domów. Wśród artystów i sportowców powodzeniem cieszą się ubezpieczenia poszczególnych części ciała oraz instrumentów. Tak to już jest, jak gitara kosztuje trzy razy tyle, co samochód. Polisy obejmują także każdy pojazd mechaniczny, więc oprócz samochodów ubezpieczane są także odrzutowce, helikoptery, motorówki czy jachty. Zdarzają się niekiedy osoby, które decydują się tylko na jeden rodzaj ubezpieczenia pojazdu – OC, ponieważ jest ono obowiązkowe. Tłumaczą się, że robią to z oszczędności, jednak jest to bardzo nieodpowiedzialne. OC obejmuje szkody wyrządzone tylko osobom trzecim, więc w razie wypadku taka osoba nie otrzyma odszkodowania.

Dodaj komentarz