Wyjazd na wakacje: co powinna zawierać polisa turystyczna?Obecnie każde działające na terenie Polski towarzystwo ubezpieczeniowe ma w swojej ofercie również polisy turystyczne. Cieszą się one coraz większą popularnością – nasza świadomość dotycząca bezpieczeństwo na wyjeździe regularnie bowiem wzrasta. Pojawia się jednak pytanie co powinna zawierać polisa turystyczna, aby można było ją uznać za dobrą?

To bez wątpienia najważniejszy element składowy każdej polisy. To właśnie ubezpieczenie kosztów leczenia sprawia, że nie musimy obawiać się wysokich kosztów w momencie, kiedy niezbędne okaże się skorzystanie z pomocy medycznej. Wiele osób sądzi, że w przypadku wyjazdów do państw Unii Europejskiej karta EKUZ jest wystarczającym rozwiązaniem. Okazuje się jednak, że nie pokrywa ona na przykład kosztów transportu medycznego. A taki kosztuje naprawdę niemało.

 Ubezpieczenie Assistance

Ten element ubezpieczenia sprawia, że możemy liczyć na pomoc w różnych nagłych wypadkach. Kiedy podczas jazdy samochodem auto się zepsuje, możemy być pewni, że nie zostaniemy bez pomocy. Towarzystwo ubezpieczeniowe zadba o odholowanie auta, a nam zapewni samochód zastępczy lub nocleg w najbliżej położonym hotelu. To ten element polisy turystycznej, który pozwala czuć się bezpiecznie bez względu na okoliczności.

 Ubezpieczenie NNW

Nawet podczas wakacji może przytrafić się nam na przykład złamanie nogi, które będzie efektem wypadku. W takiej sytuacji osoby, które miały wykupione ubezpieczenie NNW mogą liczyć na wypłatę odszkodowania. Wysokość rekompensaty będzie uzależniona od tego jak duży uszczerbek na zdrowiu powstał u danej osoby.

 

Ubezpieczenie bagażu

To opcja dodatkowa, której wykupienie zawsze warto rozważyć. Takie ubezpieczenie obejmuje nie tylko kradzież bagażu, ale także jego zaginięcie lub opóźnienie. Ubezpieczenie bagażu jest czasem oferowane jako oddzielna oferta. W zdecydowanej większości przypadków stanowi jednak część klasycznej polisy turystycznej.Ubezpieczenie turystyczne to bez wątpienia dobry wybór dla wszystkich mających w planach wyjazd poza granice naszego kraju. Warto pamiętać, że koszta poniesione w związku z wykupieniem polisy są często mniejsze niż te, które trzeba byłoby unieść na przykład w przypadku leczenia na terenie obcego kraju.

Dodaj komentarz