Mimo wszelakich peanów na cześć rodzicielstwa nie da się zanegować takiej kwestii jak ta, że kiedy człowiek rodzicem się staje wiele kwestii w jego życiu staje się o wiele bardziej skomplikowanych. Wakacje z dzieckiem pod wieloma względami jest wyzwaniem i wymaga przemyślenia od nas wielu aspektów.

A, że licho nie śpi ubezpieczenie na wyjazd z dzieckiem także się przyda.

Dokładnie przemyśl lokalizację

Oczywiście powinieneś to uczynić z wielu względów. Musisz pomyśleć o tym czy pociecha będzie się czuła dobrze w takim miejscu i czy jest ono dla dziecka bezpiecznie. Poza tym na wakacjach nie powinna nas przecież dopaść żadna nuda. O tym z reguły myślimy zawsze. Ale czy aby na pewno analizujemy naszą destynację pod kątem tego jakie ubezpieczenie na wyjazd powinniśmy wykupić? Raczej nie, prawda? A szkoda, bo należy się zastanowić jaki będziemy mieli dostęp do lekarza w ramach NFZ, a w przypadku wycieczki zagranicznej jakie ubezpieczenie zaproponował nam w ofercie tour operator. Jeśli wybieramy się z dzieckiem zawsze warto się do ubezpieczyć.

Assistance koniecznie

Wyjeżdżając z maluchem zawsze powinniśmy mieć w naszym ubezpieczeniu dobrze dobrane assistance, nie tylko do polisy komunikacyjnej. Bo nieoceniona może okazać się pomoc w dostarczeniu leków czy umówieniu wizyty lekarskiej. Nie mówiąc już o noclegu i hotelu. A jeśli to my niestety znajdziemy się w szpitalu ktoś zawsze zorganizuje opiekę dla naszych dzieci.

Jednak pomimo wszelkich assistance i udogodnień pamiętaj aby z dziećmi nigdy nie udawać się w kierunki, które odradza nasze Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Uwzględnij warunki bezpieczeństwa i miej na uwadze, że ubezpieczenia zwykle wyłączają zdarzenia wywołane terroryzmem i działaniami wojennymi, a także zwykłymi niepokojami społecznymi. Jeśli uwikłamy się w tego typu sytuacje niestety nasze ubezpieczenie na wyjazd na pewno nie zadziała już nie mówiąc o tym, że narazimy i siebie i rodzinę na niebezpieczeństwo.

Nie zapomnij

W swoim ubezpieczeniu uwzględnić odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym. Zarówno i my i dzieci możemy niechcący zniszczyć cudze mienie. Trudno przewidzieć jakie będą straty. Dobrze jest móc w takich sytuacjach liczyć na ubezpieczyciela. Zwróćmy uwagę nie tylko na samo ubezpieczenia, ale i na sumę gwarancyjną. Zwłaszcza jeśli wybieramy się za granicę i straty na dodatek będą liczone w obcej walucie.

Na wyjeździe z dziećmi bezpieczeństwo materialne liczy się tak samo jak bezpieczeństwo fizyczne. Polisa to dobre rozwiązanie, które powinno być tak skonstruowane by nas nie zawieść.

Dodaj komentarz