To pewne, wykup takiego ubezpieczenia będzie doskonały pomysłem, jeżeli planujesz jakiś urlopowy wypad poza Polskę. Urlop, delegacja, jakikolwiek wyjazd, który wymaga przemieszczania się samochodem do innych krajów, to po prostu świetna opcja i doskonały sposób na to, by zapewnić sobie pewnego rodzaju parasol ochronny, który zapobiega problemom. Jakim? Różnym, na przykład takim, które wynikają różnych zdarzeń drogowych – stłuczek, kolizji. Ale także i z takich, które dotyczą w sposób bezpośredni twojej kondycji zdrowotnej. Kondycji, która po prostu jest najważniejsza. W związku z tym, nie ma co ignorować kwestii ubezpieczenia.

O ubezpieczeniach turystycznych czy zdrowotnych, które są zawierane na okres wyjazdu zagranicznego, o różnej długości, całkiem sporo powiedziano już w wielu miejscach, także w sieci. W momencie, gdy obawiasz się przed wyjazdem o kondycję czy bezpieczeństwo samochodu, zgodnie z tym, że „różne rzeczy mogą się przecież wydarzyć”, nie tak prosto znaleźć pożądane informacyjne treści, które odnoszą się bezpośrednio do tego konkretnego tematu. A sprawa jest niezwykle istotna bo przecież nie mamy do końca wpływu na to, gdzie i w jakich okolicznościach przydarzy się nam usterka auta, z którą potem trzeba będzie się w jakiś sposób uporać. Prawda?

 Obowiązkowe ubezpieczenia

Zdecydowana większość krajów na naszym kontynencie, respektuje ubezpieczeni dla posiadaczy pojazdów mechanicznych zwane popularnie oc, wydawane w naszym kraju. Takie oc samochodu to ubezpieczenie mające charakter obowiązkowy. Znajduje swoje zastosowanie w takich okolicznościach, kiedy będąc kierowcą pojazdu:

– wyrządzasz szkodę innym uczestnikom ruchu, innym osobom

– jesteś odpowiedzialny w zakresie cywilnym, zgodnie z obowiązującymi przepisami, za takie zdarzenia

Trzeba przyznać, że w kwestii zabezpieczenia przed takimi sytuacjami, w zagranicznych państwach ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej wydane w Polsce, jest absolutnie bezproblemowe. Chodzi o to, ze wystarczy, biorąc pod uwagę obowiązujące w Europie przepisy, mieć takie ubezpieczenie.

Pokrycie wszystkich kosztów

Jeśli zdarzy się taka sytuacja, ze poza Polską spowodujesz jakikolwiek wypadek czy szkodę – zarówno osobie, jak i innemu pojazdowi, koszty związane z likwidacją szkody i rekompensatą, ponosi twój zakład ubezpieczeniowy. Pokrywa koszta naprawy pojazdu poszkodowanego uczestnika ruchu, takiej sytuacji drogowej. Ubezpieczenie OC wykupione w Polsce jest w większości krajów europejskich wystarczającym zabezpieczeniem dla nas jako kierowców przed odpowiedzialnością za wyrządzone szkody na pojeździe lub osobie. Jeżeli za granicą spowodujemy jakiś wypadek czy szkodę. nasz zakład ubezpieczeń pokryje koszty naprawy pojazdu poszkodowanego uczestnika ruchu.

 

Dodaj komentarz