Wysokość składek na ubezpieczenie OCPolisa ubezpieczeniowa samochodu powinna być nieodłączną częścią każdego kierowcy, gdyż jest obowiązkowa. Patrząc na fakt, iż w dzisiejszych czasach o wypadek nie jest trudno lepiej opłacać ją w terminie, gdyż nawet niewielkie opóźnienia mogą pociągnąć za sobą spore konsekwencje.

Wysokość składek ubezpieczeniowych w zależności, w jakiej firmie zostały podpisane, mogą znacząca różnić się od siebie, a na taki stan rzeczy ma wpływ wiele czynników a przede wszystkim wiek i bezszkodowa jazda danego kierowcy.

Kontrola drogowa

Należy także pamiętać, iż podczas kontroli drogowej osoba, która podróżuje pożyczonym pojazdem, który nie posiada ważnego ubezpieczenia, zostanie surowo ukarana, gdyż to na niej spoczywa obowiązek sprawdzenia pojazdu i dokumentów nim ruszy w drogę a warto dodać, iż mandaty karne w przypadku, gdy ubezpieczenie OC straciło ważność, a właściciel pojazdu nie ponowił go, są bardzo wysokie, a dodatkowo pojazd może zostać odholowany na parking policyjny, na koszt właściciela. Jak widać, szukanie oszczędności w tej kwestii się nie opłaca. Jak już zostało wspomniane, wysokość składki ubezpieczeniowej jest w dużej mierze zależna, od bezszkodowej jazdy, czyli jeśli w przeciągi minionych trzech lat kierowca nie był sprawcą żadnego wypadku, na pewno ubezpieczyciel z tego tytułu naliczy dodatkowe zniżki.

Niedoświadczony właściciel

Także wiek ma duże znaczenie, bo młody, niedoświadczony właściciel pojazdu, który ma prawo jazdy od niedawna, nie będzie mógł liczyć na żadną taryfę ulgową. Chcąc płacić mniej warto także kontynuować ubezpieczenie w tej samej firmie, to także pozwoli sporo zaoszczędzić. Dbając o swoje bezpieczeństwo, jak i bezpieczeństwo osób podróżujących w samochodzie przy okazji OC warto również zwrócić uwagę na ubezpieczenia NNW. Niestety wielu kierowców rezygnuje z takich dodatkowych pakietów ochronnych przez wzgląd, iż koszty polisy wzrastają. Mimo iż nie są to z reguły duże wzrosty, to cena powoduje, iż ubezpieczenie NNW nie jest już atrakcyjną opcją. Dobrze, że coraz większa liczna kierowców kieruje się zdrowym rozsądkiem, co widać, bo coraz większym zainteresowaniu nie tylko polisami chroniącymi pasażerów, lecz także na brak popularności nie narzekają ubezpieczenia AC. Nie da się przewidzieć sytuacji, jakie mogą zaistnieć na drodze, więc warto zadbać o każdy szczegół, który w razie przykrego zdarzenia pomoże finansowo stanąć na nogi. Wbrew pozorom składki ubezpieczeniowe, te obowiązkowe, jak i te opłacane dobrowolnie nie są wygórowane, lecz adekwatne do zagrożenia, jakie czyha na kierujących pojazdem.

Dodaj komentarz