Nie każde ubezpieczenie ma taki sam zakres. Są takie ubezpieczenia, które obejmują tylko niewielką ilość świadczeń, są natomiast takie, które obejmują prawie wszystkie świadczenia. To związane jest przede wszystkim z tym, jaki plan wybieramy i ile za niego płacimy.

Standardowy abonament medyczny uprawnia do korzystania z usług lekarza pierwszego kontaktu, z zabiegów prowadzonych w trybie ambulatoryjnym i z korzystania z usług niewielkiej liczby lekarzy specjalistów. Przykładowo w danym pakiecie podstawowym może być ortopeda, laryngolog i kariolog.

 Jakich specjalistów nie obejmuje prywatne ubezpieczenie?

Reszta lekarzy nie jest przypisana do takiego pakietu. Z pewnością nigdy nie są do niej przypisani lekarze dentyści ani dermatolodzy. Te dwa rodzaje lekarzy odwiedzane są przez miliony osób w tym kraju. Niestety problem skóry i zębów przewija się w naszym społeczeństwie od bardzo długiego czasu, a co za tym idzie osoby tworzące pakiety ubezpieczeniowe wiedzą dokładnie, że z usług takich specjalistów korzystalibyśmy bardzo często, a co za tym idzie opłata byłaby niewystarczająca. Ubezpieczenia osobowe na stomatologa i dermatologa są więc prowadzone w całkiem innym trybie i wymają osobnej dopłaty.

Dodatkowe plany ubezpieczeniowe

Tak samo jest to realizowane w kwestii leczenia szpitalnego. Jeżeli chcemy iść do szpitala i tam się leczyć, to musimy pamiętać, żeby wykupić osobne świadczenia na opiekę lekarską szpitalną i na pobyt w szpitalu. To samo tyczy się ewentualnej rehabilitacji. W NFZ to wszystko jest tak ustalone, że pacjent ma możliwość odbywania rehabilitacji w pewnym zakresie w ramach swoich składek, w przypadku ubezpieczeń prywatnych wygląda to całkiem inaczej. Tutaj niestety trzeba dodatkowo dopłacić i wykupić inny plan. Być może wydaje się, że takie dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne jest przez to droższe, ale jeżeli weźmiemy pod uwagę jego jakość, to okaże się, że naprawdę warto na to odkładać. Badania i porady udzielane są bardzo szybko, a na ewentualne zabiegi nie musimy długo czekać. Dzięki temu nasz stan zdrowia się nie pogarsza. Choroba ustępuje szybko, to leczona jest od razu.

Dodaj komentarz