Usługi medyczneDodatkowe ubezpieczenie zdrowotne jest bardzo dobrym rozwiązaniem patrząc na to co dzieje się w Polskiej Służbie Zdrowia. Nie od dziś wiadomo, że NFZ nie radzi sobie zbyt dobrze, a zarządzanie naszymi szpitalami publicznymi kuleje. Mimo wysokich obowiązkowych składek zdrowotnych wciąż brakuje pieniędzy na leczenie, a kolejki do specjalistów w każdej dziedzinie są wiecznie. Dla przykładu od momentu rejestracji do wizyty czasem mija nawet pół roku lub rok, co w skutki może mieć fatalne. Jedynym wyjściem dla chorych są prywatne wizyty u lekarzy, które sporo kosztują, albo właśnie prywatne ubezpieczenie zdrowotne.

Jest ono przeznaczone dla wszystkich osób, które chcą mieć szybki oraz bezproblemowy dostęp do wszystkich lekarzy, a także wszelkich badań. Warunkiem u wielu ubezpieczycieli jest jednak to, aby ich klienci nie przekraczali wieku emerytalnego. Korzyści płynące z opłacania rocznej stawki są niebywałe, szczególnie dla ludzi, którzy często korzystają z porad lekarskich, gdyż cierpią na różne choroby. Przede wszystkim istotnym elementem jest to, iż konsultacje lekarskie są niemal cały czas możliwe, na wizytę u specjalisty trzeba czekać najdłużej tydzień, co w porównaniu ze szpitalem publicznym jest niesamowicie krótkim okresem. Dodatkowym plusem jest oczywiście to, iż do specjalistów niepotrzebne jest specjalne skierowanie, które normalnie wydaje lekarz pierwszego kontaktu.

Oprócz bezproblemowego dostępu do lekarzy dostępny jest szeroki zakres usług medycznych. Między innymi istnieje możliwość przeprowadzenia około 200 różnych badań diagnostycznych w niedługim terminie od zgłoszenia chęci ich przeprowadzenia. Ponadto umawiając się telefonicznie na wizytę można poznać dokładną godzinę przyjęcia, nie trzeba więc czekać kilku godzin w przychodni, by dostać się do lekarza. Co więcej, na specjalne życzenie lekarz może przyjść do naszego domu, jednak ilość takich wizyt w ciągu roku jest określona w umowie i wiąże się z dodatkowymi kosztami. Koszty takich usług nie są też wysokie, ponieważ wynoszą około 50zł miesięcznie, co myślę nie jest wygórowaną stawką.

Dodaj komentarz