Zalety pilarek Husqvarna

Zalety pilarek HusqvarnaHusqvarna rozpoczęła działalność w XVII wieku. Początkowo firma zajmowała się produkcją broni na potrzeby szwedzkiej armii. W XIX wieku w Husqvarnie produkowano rowery, później motocykle. Urządzenia mechaniczne do pielęgnacji terenów zielonych w przedsiębiorstwie zaczęto produkować na początku XX wieku. Na pierwszą piłę mechaniczną klienci czekali do roku 1959. Dzisiaj pilarki Husqvarny należą do najchętniej kupowanych pił.

Osoby, które kupują piłę mechaniczną chcą, aby urządzenie to było nie tylko wydajne, ale przede wszystkim, aby praca nim była bezpieczna. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo pilarek Husqvarna, to przedsiębiorstwa stosuje nowatorskie rozwiązania, które sprawiają, że praca nimi jest wyjątkowo bezpieczna. W pilarkach Husqvarna zastosowano między innymi system TrioBreak. W tradycyjnej pilarce, aby włączyć hamulec łańcucha, trzeba jego dźwignię popchnąć używając nadgarstka lewej ręki. W pilarkach Husqvarny można hamulec uruchomić również w ten sposób (także nadgarstkiem prawej ręki), może on włączyć się także automatycznie w sytuacji, gdy koniec prowadnicy łańcucha gwałtownie odskoczy do góry.

W nowych modelach pilarek Husqvarna zastosowano technologię X-Torq®. Technologia ta umożliwia zmniejszenie ilości paliwa, w trakcie pracy najnowszymi modelami pilarek marki Husqvarna użytkownicy mniej zanieczyszczają środowisko naturalne; system zmniejsza nie tylko zużycie paliwa, ale ogranicza także emisję spalin. Inną nowatorską technologią wprowadzoną do pił mechanicznych z logo Husqvarna jest Smart Start. Pilarki, w których zastosowano tę funkcję użytkownik może uruchomić bardzo prosto i szybko, nie wkładając przy tym w tę czynność zbyt wiele wysiłku. Pilarki z technologią Smart Start sprawdzają się szczególnie w czasie prac, które wymagają ich częstego włączania i wyłączania.

Wszystkie pilarki Husqvarna, także starsze modele, zostały wyposażone w system antywibracyjny. Dzięki temu udało się zmniejszyć ryzyko rozwoju chorób krążenia u drwali i osób na co dzień pracujących piłami mechanicznymi.

Dodaj komentarz