Ktoś, kto chce się prywatnie ubezpieczyć, kuszony jest zapewne wieloma różnymi zaletami takiego rozwiązania. Część ludzi podchodzi do tego bardzo sceptycznie, ale niesłusznie, bo rzeczywiście w prywatnym ubezpieczeniu znajdziemy tyle mocnych punktów, że dosłownie trzeba się nim zainteresować.

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, że takie ubezpieczenie indywidualne daje bardzo szeroką paletę możliwości. Pomyślmy tylko o tym, jak to wygląda w przypadku zwyczajnych ubezpieczeń. Owszem, część lekarstw jest refundowana, większość zabiegów zostanie wykonane bezpłatnie, ale ile musimy na to czekać? No właśnie, niemalże połowa starszych pacjentów nie jest w stanie nawet dożyć do momentu, kiedy takowa pomoc zostanie im udzielona albo operacja przeprowadzona.

 Jakie są zalety prywatnego ubezpieczenia?

Z ubezpieczeniami prywatnymi jest trochę inaczej. Tutaj na pierwszy ogień rzuca się nam fakt, iż one nie wymagają od nas czekania. Takich placówek co prawda jest mniej, ale bierzmy też pod uwagę, że mniej jest również osób w ten sposób ubezpieczonych. To natomiast powoduje, że nigdzie nie ma kolejek, nie ma czekania, nie ma zastanawiania się, czy w końcu przyjdzie nasza kolej. Jest całkowita wolność wyboru i pacjent nie musi się zastanawiać kiedy zostanie przyjęty ani czy w ogóle zostanie przyjęty. To naprawdę ogromne ułatwienie dla wszystkich pacjentów. Dodatkowo badania wykonywane są na najlepszej aparaturze, więc pacjent ma pewność, że będzie zbadany jak należy, a nie tylko „po łebkach”. Zajmują się nim najlepsi lekarze, więc nie ma obawy, że trafi na jakiegoś konowała, który nie będzie potrafił ich wyleczyć. To wszystko sprawia, że dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne wykupowane prywatnie może być naprawdę znacznie lepsze jakościowo, niż podobny pakiet, który mamy w ubezpieczeniu publicznym.

Co wchodzi w skład pakietu?

W skład pakietu wchodzą wszystkie badania laboratoryjne, a dodatkowo można go jeszcze rozszerzyć. Placówki medyczne i szpitalne są w bardzo dobrym stanie. Tutaj nie ma mowy o warunkach, jakie panują w zwyczajnych szpitalach. Higiena, wyposażenie, kultura personelu i jakość leczenia są znacznie lepsze. To natomiast sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na to, żeby przejść na takie właśnie ubezpieczenie albo chociaż rozszerzyć swoją ochronę o taki pakiet. Prywatny abonament medyczny daje wiele możliwości i można go indywidualnie dopasować do potrzeb danego pacjenta. W praktyce nie musimy więc płacić za to, z czego nie korzystamy, a tym samym odczuwamy oszczędność. Wykupujemy tylko taki pakiet, który jest nam niezbędny i z którego chcemy korzystać.

Dodaj komentarz