Zalety ubezpieczeniaKażdy, kto zdecyduje się na ubezpieczenie własnej nieruchomości, będzie mógł razie przykrego zdarzenia losowego liczyć na wsparcie ubezpieczyciela, który wypłaci gwarantowaną sumę ubezpieczeniową. Mimo wielu zalet nie każdy właściciel domu czy mieszkania, decyduje się na opłacanie składek ubezpieczeniowych, twierdząc, że jest to jedynie zbędne wydawanie pieniędzy.

Nie jest to prawda, bo obecnie można dopasować polisę ściśle pod wymagania, jak i pod możliwości finansowe, więc fakt faktem ubezpieczenie mieszkania w skali roku nie będzie dużą inwestycją na pewno przydatną. Pożar, powódź czy nawet włamanie może pozostawić przykre konsekwencje, a nie mając żadnego pakietu ochronnego, poszkodowany nie będzie mógł liczyć na żadną pomoc materialną.

Ubezpieczenie domu

Ogólnie rzecz biorąc, ubezpieczenie domu nie jest wbrew pozorom drogie, patrząc na nie w sakli roku, więc szukanie oszczędności w tej dziedzinie może spowodować, iż w sytuacji kryzysowej sytuacji się nie tylko dach nad głową, lecz również dorobek całego życia. Zawierając umowę ubezpieczeniową na nieruchomość kwestia żywiołów to jednak sprawa, warto też czynić to mając duży kredyt właśnie pod zastaw mieszkania. Nie każdy wie o tym, lecz dom, na który ciąży hipoteka warto ubezpieczyć na wypadek problemów ze spłat rat. Jeśli braknie na ten cel środków, z pomocą przyjdzie firma ubezpieczeniowa, która przez określony czas będzie spłacała kredytu, ratując tym samym właściciela przed jego utrata, bo niestety w dzisiejszych czasach kupić dom za pieniądze banku jest bardzo łatwo, lecz równie prosto można go stracić. Osoby, które mieszkają w bloku, również nie są wolne od zdarzeń losowych, bo problemy z instalacją wodną mogą spowodować również spore spustoszenie.

Ubezpieczenie mieszkania

W takiej sytuacji ubezpieczenie mieszkania będzie ogromnym ratunkiem. Zalany sąsiad zapewne będzie domagał się odszkodowania, a mając polisę wszystkim zajmie się firma ubezpieczeniowa. Fakt faktem w dzisiejszych czasach ubezpieczyć można nawet meble i cale wyposażenie RTV czy AGD, więc warto skorzystać z takiej możliwości chcąc chronić dobytek życia. Nie da się ukryć, iż prócz opłacania obowiązkowych składek, o których trzeba pamiętać w terminie, ubezpieczenie mienia posiada jedynie same zalety. Mimo tego nadal wiele osób nie zdaje sobie sprawy z powagi sytuacji i czyhających zagrożeń i zawiera jedynie OC samochodu, które jest obowiązkowe, a możliwości dodatkowej ochrony traktowane jest, jako bezsensowne wydawanie ciężko zarobionych pieniędzy. Dopiero zdarzenie losowe uświadamia, jak ważne są polisy i ile dobrego wnoszą.

Dodaj komentarz