Zasady działania abonamentu medycznegoUsługi abonamentowe to usługi, gdzie za określoną opłata, uiszczaną co miesięcznie, należy nam się określona ilość usług. Abonament w solarium, zwany też karnetem, daje nam możliwość opalania, aż do momentu wyczerpania wyznaczonego limitu minut spędzonych w urządzeniu opalającym. Na podobnej zasadzie działa abonament medyczny. Tego rodzaju karnet, czy zespół oferowanych nam usług obejmuje określoną ilość wizyt u wyznaczonych lekarzy specjalistów lub określoną ilość usług szpitalnych lub ambulatoryjnych. W zależności od naszych potrzeb, możemy dopasować jego zakres.

Abonament szpitalny

Jeśli na przykład zdecydujemy się wykupić abonament szpitalny, zagwarantuję się nam opiekę w szpitalu. Jeśli aktualnie potrzebujemy systematycznego leczenia stomatologicznego, abonament medyczny uwzględni te potrzeby. W jego ramach możemy wykupić sobie dodatkową opieką szpitalna czy ambulatoryjną. Jeśli potrzebujemy pomocy internisty, i to z nim chcemy mieć najczęstszy kontakt, abonament medyczny na usługi internistyczne nam to zagwarantuje. Będziemy mieli prawo do skorzystania z usług stomatologa w pierwszej kolejności. Nie są to rozwiązania tanie, ale ułatwiają dostęp interesującego nas lekarza. Obecnie ludzie nie mając czasu na długie stanie w kolejkach do lekarzy, szukają rozwiązań szybkich i sprawdzających się. Coraz częściej wykupują dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne.

Publiczna służba zdrowia

Publiczna służba zdrowia, choć dostępna dla wszystkich, nie wszystkim już wystarcza. Lekarze, przyjmujący prywatnie, inaczej podchodzą do pacjenta, poświęcają mu więcej uwagi. Dostać się na wizytę prywatną jest dużo prościej niż na tę samą w ramach NFZ. Dlatego tez abonamenty medyczne i dodatkowe, indywidualne ubezpieczenia medyczne sprzedawane są coraz częściej. Ludzie decydują się zapłacić więcej, jeśli tylko mają gwarancję, że w razie konieczności, dostaną się na wizytę lekarską. Ma to szczególne znaczenie, i dla osób, które nie mają dużo czasu, jak i dla tych, które zaczynają się skarżyć na coraz częstsze kłopoty zdrowotne. Ubezpieczenia dodatkowe, obejmujące swym zakresem kwestie zdrowia, z dnia na dzień zyskują na popularności.

Dodaj komentarz