Zioła, które złagodzą dolegliwości wywołane przez stres

Napięcie nerwowe może objawiać się bardzo różnie. Metodę radzenia sobie ze stresem każdy z nas powinien dobrać indywidualnie. Dzięki temu jego najbardziej dokuczliwe objawy złagodzimy skutecznie.

Migreny

Częste migreny to jedne z najczęściej występujących skutków stresu. Ból głowy występuje tylko po jednej stronie, towarzyszy mu nadwrażliwość na dźwięki i światło. Na migrenowy ból głowy pomoże nam napar z kory wierzby białej. Zawiera ona salicylany, związki o silnym działaniu przeciwbólowym. Do przygotowania naparu użyjemy dwóch łyżek kory. Należy je zalać gorącą wodą i parzyć pod przykryciem przez 10 minut. Napar przecedzamy, dosładzamy miodem i pijemy 2 razy dziennie po szklance.

Bóle brzucha

Częstą reakcją na stres są skurcze narządów wewnętrznych. W takich dolegliwościach skutecznie działają herbatki z rumianku i kminku. Aby przygotować napar mieszamy łyżkę kwiatów rumianku i łyżkę kminku. Dwie łyżeczki zmieszanych ziół zalewamy szklanką wrzącej wody, parzymy pod przykryciem przez kwadrans. Pijemy po szklance przecedzonego naparu 3 razy dziennie.

Pogorszenie nastroju

Smutek i depresja to częste skutki długotrwałego napięcia nerwowego. Na pogorszenie nastroju i depresję polecany jest dziurawiec. Ale uwaga! Działanie antydepresyjne mają tylko wyciągi z tego ziela, które zawierają dostępne bez recepty preparaty apteczne. Domowe napary nie mają działania antydepresyjnego.

Kołatanie serca

Podczas stresującej sytuacji wydzielana jest adrenalina. Na jej nadmiar nasze serce reaguje w ten właśnie sposób. Zielem, które pomoże uspokoić serce jest kozłek lekarski. Możemy przygotować sobie herbatkę z łyżeczki korzenia kozłka zalanego szklanką wrzątku; napar jest gotowy do picia po 15 minutach. Pijemy go 3 razy dziennie po szklance. Jeżeli nie chcemy bawić się w parzenie herbatki, możemy sięgnąć po dostępne bez recepty krople walerianowe.

Nadmierny stres negatywnie wpływa na nasze zdrowie. Nie będzie nam szkodził, ale mobilizował do działania, gdy nauczymy się go rozładowywać.

Dodaj komentarz