Zmiana ubezpieczyciela pojazduO tym, iż ubezpieczenie pojazdu w naszym kraju jest obowiązkowe, wie chyba każdy kierowca. Jednak istnieje wiele szczegółów związanych z taka polisa, o których mało, kto wie, bądź nie interesuje się takimi sprawami.

Miana ubezpieczyciela w trakcie trwania polisy jest także możliwa, bo nabywając pojazd z ważnym OC, wcale nie trzeba kontynuować drogiego ubezpieczenia, zwłaszcza jeśli nie posiada się wystarczającej ilości zniżek, lecz można wybrać inną firmę, która oferuje lepsze warunki. Istotną kwestią jest jednak fakt, iż chcąc zmienić zarówno samą umowę, jak i ubezpieczyciela należy zrobić to przed końcem daty ważności obecnej umowy. Ubezpieczenia OC zawierane są na czas dwunastu miesięcy i nieistotne jest czy płacone są w ratach, czy też jednorazowo grunt, by przed zakończeniem polisy złożyć stosowne wypowiedzenie i podpisać ją gdzie indziej.

Obecne czasy

W obecnych czasach firmy ubezpieczeniowe oferują bardzo dogodne warunki i minimum formalności, wiec osoby zainteresowane zmianą dotychczasowego OC mogą wybrać firmę, która sama zajmie się wszelkim dokumentami, przy czym załatwi wszelkie formalności odnośnie do zamknięcia starej polisy. Niestety o ile istnieje możliwość, by polisa OC została załatwiona drogą elektroniczna, tak zmiana ubezpieczyciela niestety będzie wymagała osobistego pofatygowania się do wybranej firmy, w celu ustalenia szczegółów. Oczywiście wypowiedziana umowa może zostać wysłana pocztą, jeśli taka opcja jest wygodniejsza jednak warto wybrać nowe ubezpieczenie po wcześniejszym skonsultowaniu go z profesjonalistą od takich spraw. Wiele osób wybiera ubezpieczenie, korzystając ze specjalnych kalkulatorów ubezpieczeniowych, zamieszczanych na stronach internetowych.

Dobre rozwiązanie

Jest to fakt faktem dobre rozwiązanie, które pozwala na podjęcie decyzji, która będzie niosła za sobą korzyści, lecz jak to często bywa w praktyce umowy zawierane przez Internet, zwłaszcza z nowym ubezpieczycielem często zawierają dodatkowe, ukryte koszty, które można wyeliminować osobiście, sprawdzając dokładnie całą umowę. Ogólnie rzecz biorąc, OC w życiu prywatnym odgrywa bardzo istotną rolę, i nie chodzi tylko o ubezpieczenie obowiązkowe pojazdów, lecz także taka polisa chroni samego właściciela przed ponoszeniem dodatkowych wydatków, bo każde zdarzenie drogowe spowodowane przez osobę, która zdecydowała się podróżować bez ważnych dokumentów, będzie skutkowało tym, iż powodując wypadek czy inne zdarzenie na drodze zmuszona zostanie do pokrycia z własnej kieszeni wszelkich powstałych strat, a na pewno nie będą to małe sumy.

Dodaj komentarz