Zniżki i ubezpieczeniaTym co najbardziej emocjonuje wykupujących ubezpieczenie komunikacyjne kierowców, są zwykle zniżki na różnego rodzaju ubezpieczenia, czy to podstawowe OC czy też dające o wiele szerszą ochronę ubezpieczenie AC. W każdym przypadku zniżki uwarunkowane są kilkoma czynnikami.

Jednym z nich jest bez dwóch zdań pojemność silnika samochodu. W wielu towarzystwach ubezpieczeniowych stosuje się specjalne kategorie, według których podzielone są samochody, w zależności od tego w jakiej kategorii samochód będzie się znajdować, wysokość składki ubezpieczeniowej także będzie różna. Najwięcej zapłacą kierowcy, którzy mają samochód z pojemnością powyżej 2.0.

Wartosć zniżek

Znaczny wpływ na wysokość składki za ubezpieczenia samochodu ma oczywiście to, jak długi staż za kółkiem ma już konkretny kierowca. Niektórzy ubezpieczyciele mogą oczywiście stosować swoje własne kryteria oceny ryzyka ubezpieczenia konkretnego samochodu. W każdej sytuacji ubezpieczenie auta jest i tak wyceniane indywidualnie. Przedziały, takie jak te odnośnie pojemności silnika samochodu mają tylko proces ten ułatwić i odpowiednio przyśpieszyć. Kwestią umowną są także same zniżki na tanie ubezpieczenie oc. W niektórych towarzystwach ubezpieczeniowych maksymalna możliwa zniżka to około 60 procent podczas gdy w innych to już nawet do 70. Jak radzą sami specjaliści nie zawsze najtańsze ubezpieczenia oc, to faktycznie ubezpieczenia najlepsze, niekiedy płacąc tylko odrobinę więcej zyskujemy dostęp do usług zdecydowanie wyższej jakości, lub też w pakiecie można otrzymać dodatkowe ubezpieczenie ac.

Tunning a cena

W zależności od wybranego rodzaju polisy ubezpieczeniowej ubezpieczenia ac mogą chronić od wielu niebezpieczeństw na które narażony jest samochód. Można też wykupić osobne ubezpieczenie szyb. Towarzystwa ubezpieczeniowe trochę inaczej traktują także właścicieli samochodów tuningowanych. Modyfikacje samochodów mogą w znacznym stopniu mieć wpływ także na ich cenę, czy także na sumę ubezpieczenia ac. Ma to także znaczenie na sposób likwidacji szkody. Użycie fabrycznych części nie wchodzi w takim przypadku w grę.

Dodaj komentarz