Zniżki na ubezpieczenie pojazduKupując samochód, każdy właściciel szuka najtańszej możliwości, by go ubezpieczyć. Polisa OC jest obowiązkowa, więc umowa musi zostać podpisana, choć mimo nakazu nadal wielu kierowców sądzi, iż jest bezkarnych i decyduje się na oszczędność, nie zwierając żadnego ubezpieczenia, co fakt faktem zazwyczaj kończy się tragicznie.

Chcąc sprawdzić, która oferta będzie najbardziej dopasowana do możliwości finansowych nie trzeba wcale biegać od firmy do firmy i sprawdzać warunków, wystarczy jedynie skorzystać z Internetu, gdzie dzięki kalkulatorowi ubezpieczeń w kilka minut można dobrać polisę, która spełni wszystkie oczekiwania. Oczywiście w ten sposób można obliczyć również składkę, która będzie zawierała w sobie ubezpieczenia OC AC, jak i NNW, bo pakiety, jakie zostaną dołączone dodatkowo do ubezpieczenia obowiązkowego, wybiera już sam zainteresowany.

Doświadczenie kierowcy

Na pewno na zniżkę ogromny wpływ będzie miało doświadczenie kierowcy, czyli krótko mówiąc, jego staż prawa jazdy. Jeśli rejestruje się auto po raz pierwszy, mimo iż pochodzi z rynku wtórnego, niestety nie będzie można liczyć, w ogóle na uzyskanie zniżek, gdyż taki kierowca jest dla ubezpieczyciela niewiarygodny, czyli może przynieść więcej strat niż zysku. Młody wiek jest również przeszkoda. Zazwyczaj firmy ubezpieczeniowe oferują dobre warunki dla kierowców, którzy ukończyli minimum dwadzieścia osiem lat, a czasem i więcej. Z racji, iż ubezpieczenia komunikacyjne są bardzo ważne a OC obowiązkowe, przez pierwszych kilka lat trzeba będzie niestety płacić całą kwotę wyliczoną na konkretną polisę. Jej wysokość zmieni się wraz z upływem czasu.

Jak dostać zniżki?

By uzyskać zniżki, warto wpisać się, jako współwłaściciel do zarejestrowanego pojazdu na przykład któregoś z członków rodziny. Wtedy automatycznie naliczany jest staż ubezpieczeniowy i w przypadku zakupu własnego auta koszty nie będą już tak wygórowane, bo na pewno pojawią się pierwsze zniżki. Sama kontynuacja ubezpieczenia w tej samej firmie jest już podstawą, by oczekiwać zniżek. Ogólnie rzecz biorąc wiele czynników ma wpływ na obniżenie wysokości ubezpieczenia warto jednak pamiętać, iż jeśli do podstawowej umowy ubezpieczeniowej dołączy się NNW to koszty i tak wzrosną. W dodatkowym zaoszczędzeniu pomoże także jednorazowa opłata składki. Dokonywanie płatności w dwóch ratach, bo oczywiście jest taka możliwość, powoduje, iż są one wyższe, może nieznacznie, ale różnica stu złotych a czasem więcej może być kuszącym powodem, by jednak uiścić należność na cały rok z góry. Oczywiście decyzja należy do samego zainteresowanego

 

Dodaj komentarz